syfon do umywalki

Syfon do umywalki – najważniejsze rodzaje

Wybór odpowiedniego syfonu do umywalki nie jest, wbrew pozorom, łatwym zadaniem. Pamiętać bowiem musimy, że dostępne są dwa podstawowe rodzaje takich akcesoriów – wyróżnia się syfon butelkowy, rurowy, a w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się syfony niestandardowe. Sprawdźmy więc, co konkretnie charakteryzuje danego rodzaju syfon do umywalki.

Syfon do umywalki butelkowe

Syfon butelkowy do umywalki to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny syfon. W dolnej części umieszczony jest zbiornik przypominający nieco butelkę z wodą – i to właśnie od tego charakterystycznego elementu wzięła się nazwa tego rodzaju syfonów. Syfon butelkowy nie zajmuje wiele miejsca, dlatego też bardzo dobrze sprawdzi się zwłaszcza w przypadku łazienek o niewielkich powierzchniach. Stanowi on gwarancję komfortowego korzystania z umywalki w takich właśnie łazienkach.

Syfony rurowe

Nieco innym rodzajem syfonów są natomiast syfony rurowe. Charakteryzują się one przede wszystkim inną konstrukcją, przypominającą nieco literę U. Tego rodzaju syfony uchodzą za bardzo wydajne, a przy tym stosunkowo rzadko występują tutaj problemu typu zapchanie syfonu. Gdzie zaś sprawdzą się najlepiej? Większość ekspertów sugeruje ich montaż przede wszystkim w przypadku umywalek zabudowanych, a także wtedy, gdy do dyspozycji jest nieco więcej przestrzeni.

syfon do umywalki

Syfony niestandardowe 

Obecnie w wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem okazuje się alternatywny, niestandardowy syfon do umywalki. Tego rodzaju rozwiązania bardzo często charakteryzują się nowoczesnym, designerskim kształtem, co jednak nie umniejsza ich funkcjonalności. Wręcz przeciwnie – bardzo często korzystanie z takich syfonów pozwoli nam także lepiej i skuteczniej dopasować konstrukcję wszelkich elementów systemu wodno-kanalizacyjnego do stylu, w którym wykończona została łazienka. Istnieje wiele rodzajów różnych niestandardowych syfonów do umywalki. Wybierając taką opcję mamy więc bardzo duże szanse na znalezienie produktu idealnie wpasowującego się w nasz gust.