płytki ścienne do łazienki

Z jakich materiałów wykonane są płytki ścienne do łazienki?

Płytki to niezbędny element każdej łazienki. Odpowiednio wybrane i zamontowane na ścianach i podłodze sprawią, że pomieszczenie będzie elegancko wyglądało. Produkty są dostępne w wielu modelach i konfiguracjach w sklepach budowlanych. Z jakich materiałów są wykonane płytki łazienkowe? Jak je wybierać?

Z jakich materiałów wykonuje się płytki ścienne do łazienki?

Przed wyborem płytek ściennych do łazienki (https://home100.pl/plytki-scienne-do-lazienki) warto przemyśleć własną decyzję, ponieważ zamontowane płytki posłużą na wiele lat. Odpowiednio dobrany materiał oraz jego wykończenie do warunków, na jakie będzie narażony to podstawa dobrze wykończonej łazienki. Przed zakupem warto skonsultować się z fachowcem, który będzie zakładał płytki w łazience, ponieważ pomoże on dobrać płytki pod odpowiedni montaż. Najbardziej popularne materiały, z których wykonane są płytki ścienne do łazienki to:

  • mozaika- dekoracyjne płytki o drobnej powierzchni. Dostępne są w wielu kształtach, kolorach i fakturach.
  • gres- odporne i ceramiczne płytki cechujące się niezwykłą wytrzymałością. Występuje w formie szkliwionej i nieszkliwionej.
  • glazura- to tak zwane płytki fajansowe, które pokrywa się szkliwem. Są delikatne, kruche i nieodporne na uszkodzenia mechaniczne.
  • terakota- czyli trwałe płytki kamionkowe, odporne na działanie wilgocie, środków chemicznych i ścierania. Wykorzystuje się ją do układania podłóg i wykończenia ścian.
  • klinkier- ceramiczne tworzywo cechujące się niezwykłą wytrzymałością i trwałością. Jest łatwy w czyszczenie i odporny na ścieranie się.
płytki ścienne do łazienki

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek łazienkowych?

Na rynku dostępnych jest wiele sklepów budowlanych, w których każdy znajdzie płytki ścienne do łazienki idealne pod swój gust. Każdy sklep ma wiele modeli, kolorów i wariantów przeznaczonych na każdą łazienkę. Oprócz koloru warto zwracać uwagę na inne czynniki. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na powierzchnię płytki i wybrać jedną z dwóch, czyli gładką lub strukturalną. Kolejnym czynnikiem jest rektyfikacja, dzięki której można układać płytki do łazienki bezfugowo lub zastosować minimalną ilość fugi. Ostatnim czynnikiem jest wykończenie powierzchni łazienki. Ciekawym wyborem może być użycie płytek matowych lub półmatowych.