niezbędne półki w każdej łazience

Półki łazienkowe – porządek w każdej łazience

niezbędne półki w każdej łazience

Półki łazienkowe są niezbędnym elementem wyposażenia w każdej łazience, niezależnie od wystroju i rozmiarów. Dzięki nim utrzymanie porządku w tym pomieszczeniu jest o wiele łatwiejsze, a dobrze ułożone szampony, kremy i kosmetyki do makijażu pozostaną w tym stanie na dłużej, zanim stworzy się bałagan.

Metalowe półki łazienkowe

Niektóre spośród półek łazienkowych są łatwo montowane, bez konieczności wiercenia i wykonywania niewielkiego remontu w łazience. Dotyczy to głównie metalowych, które można wygodnie zawiesić. Niektóre z nich mogą być również zamontowane na pionowym drążku rozporowym, który ustawia się od sufitu do podłogi. Jest to bardzo solidne mocowanie, dzięki którym można ustawiać ciężkie przedmioty i nie martwić się o ich uszkodzenie.

Półki na prysznic

Wieszane półki metalowe można założyć również na prysznic, wówczas ustawiając na nich kosmetyki niezbędne do codziennej pielęgnacji. Będą to przede wszystkim żele pod prysznic, szampony i gąbki lub myjki. Oprócz nich na takich półkach często ustawia się specjalistyczne kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak na przykład peelingi, pianki do golenia dla kobiet i mężczyzn, olejki zapachowe i wiele więcej. Jest to bardzo wygodny sposób na ich segregację, który pozwala na wygodne sięgnięcie po nie w razie potrzeby.

Tutaj również raczej nie ma możliwości, by półki łazienkowe się oberwały. Jedynym problemem jest tutaj rdzewienie, któremu niestety nie da się zapobiec, głównie przez ciągły kontakt z wilgocią. Choć w przypadku kosmetyków raczej nie ma to znaczenia, rdza może barwić gąbki i ze względu na to skracać czas, przez jaki mogą być używane. Dlatego niekiedy trzymanie gąbek na nich może być złym pomysłem. Oprócz tego jednak są one bardzo funkcjonalne i praktyczne, stąd też warto posiadać je w swojej łazience.