przestronna łazienka w każdym mieszkaniu

Muszle klozetowe – który model wybrać?

przestronna łazienka w każdym mieszkaniu

Wybór muszli klozetowej to tylko pozornie łatwe zadanie. Dostępne na rynku modele różnią się nie tylko kształtem, ale również oferowaną jakością. Na co zwracać uwagę, wybierając muszlę ustępową do łazienki?

Jaki model muszli klozetowej wybrać?

Jeszcze przed wizytą w sklepie warto przemyśleć, jaka toaleta będzie najlepiej pasowała do konkretnej łazienki. Czy tradycyjna, stojąca, która ma tę zaletę, że sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i nie wymaga kucia w ścianie? A może ciesząca się coraz większą popularnością miska ustępowa wisząca, która nie tylko nowocześnie się prezentuje, ale też ułatwia utrzymanie w czystości podłogi? Trzeba jednak pamiętać, że jej montaż wymaga zainstalowania specjalnego stelaża, który pomniejszy łazienkę o kilka centymetrów.

Inne ważne kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę, kupują muszle klozetowe, to rodzaj powłoki. Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli ze specjalną antybakteryjną powłoką, dzięki której łatwiej utrzymać toaletę czystą. Rozwiązaniem, które również ma wpływ na łatwość sprzątania, jest rodzaj kołnierza. Idealnym rozwiązaniem są klozetowe muszle bezkołnierzowe, które posiadają mniej zakamarków, w których mógłby gromadzić się brud, a wraz z nim bakterie. Wybierając toaletę, trzeba też zdecydować się na konkretny model klapy. Cichą pracę i komfort zapewnią nowoczesne klapy wolno opadające.

Gdzie kupować dobrej jakości muszle klozetowe?

Gdzie szukać muszli ustępowych i toaletowych akcesoriów, takich jak klapa czy przycisk uruchamiający spłuczkę? Na zakupu można wybrać się do dużego sklepu budowlanego albo skupiającego się na łazienkach salonu z sanitariami i armaturą. Duży wybór oferują także sklepy internetowe.

Zarówno stacjonarnie, jak i internetowo, można liczyć na pomoc fachowca, który odpowie na pytania dotyczące specyfiki konkretnego modelu. Pomoże dopasować muszlę klozetową do wymiarów i specyfiki łazienki, a także do oczekiwań jej właściciela.