Pralka do małej łazienki

Pralka w łazience to dla wielu osób duże wyzwanie. Zwłaszcza jeżeli łazienka jest bardzo mała i niekoniecznie łatwo jest zmieścić w niej wszystkie związane z praniem rzeczy. Istnieją jednak dość proste rozwiązania kwestii zbyt małej ilości miejsca w łazience, które można zastosować w każdym domu.

Pralka ładowana od góry

Tego rodzaju pralka pozwala przede wszystkim na zaoszczędzenie miejsca w łazience. Nie potrzebuje ona dostępu od frontu, a całość obsługi urządzenia odbywa się od góry. Dzięki temu pozostaje o wiele więcej miejsca na inne, związane z praniem rzeczy, jak chemia (proszki do prania, płyny do płukania itp.), czy kosz na pranie. Oprócz tego warto zastanowić się nad rozmieszczeniem łazienkowych akcesoriów związanych z praniem. Ustawienie w łazience pralki ładowanej od góry sprawia że wokół niej pozostaje wiele wolnego miejsca, które może być zagospodarowane na przykład na kosze na brudne pranie, szafki na rzeczy już uprane, czy też szafki na środki czystości.

pralka do łazienki

Dobrym pomysłem w małych łazienkach jest ustawienie bardzo wąskiej, a za to wysokiej – sięgającej sufitu szafki z głębokimi szufladami, która może zastąpić różne łazienkowe meble. Kwestią, którą warto również rozważyć planując wyposażenie bardzo małej łazienki jest również to, gdzie będzie wieszane do wysuszenia zrobione pranie. Tradycyjne, stojące suszarki zabierają dużo miejsca, a suszarki wiszące nad wanną nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Pomocne mogą okazać się tu składane suszarki zainstalowane na ścianie. Mogą być one złożone – co pozwala na uzyskanie wolnej przestrzeni, albo w razie potrzeby – rozłożone.

Jaką pralkę wybrać – ładowana od frontu, czy od góry?

Panuje powszechne przekonanie, że pralki ładowane od góry są mniejsze od pralek ładowanych od frontu. Czy tak faktycznie jest? W rzeczywistości, porównując modele pralek o podobnej pojemności i parametrach, okazuje się, że pralki ładowane od frontu są zazwyczaj nieco mniejsze. W ich przypadku należy pozostawić wolną przestrzeń przed frontem pralki, co znacznie zwiększa ilość potrzebnego miejsca.

Comments are closed.