Misy WC – jak je wybrać?

W projektach odnośnie nowoczesnych łazienek bardzo często występują misy WC w wersji podwieszanej, które godnie zastępują zwykłe sedesy stojące. Żeby jednakże wiszące miski mogły nam służyć przez wiele lat, w czasie ich zakupu powinniśmy zwracać uwagę na pewne kwestie, które przybliżymy w poniższym artykule. 

Czy miska wisząca jest dobrym wyborem?

Zanim kupimy wiszącą miskę WC, warto, abyśmy się zastanowili czy jest to produkt, który będzie dopasowany do posiadanej przez nas łazienki. Zwykle będzie ona nieco droższa od stojącego odpowiednika, niemniej jej kupno związane jest z różnymi zaletami. Przede wszystkim montuje się ją na podtynkowym stelażu, który ma za zadanie ukryć całość mechanizmu spłukującego.

Dzięki czemu jest bardzo dyskretna, a dzięki temu idealnie dopasowana do każdego wystroju. Zawieszane konstrukcje misek WC sprawiają, iż ich zastosowanie umożliwia zaoszczędzenie paru centymetrów powierzchni całej łazienki i optyczne jej powiększenie. 

Sedesy stojące

Tradycyjne, a więc stojące miski do WC https://www.reahurt.pl/kategoria/zobacz/104,misy-wc ustawia się na podłodze. Modele dla pełnosprawnych osób mają na ogół 39-40 cm wysokości, dla niepełnosprawnych 45-50 cm, zaś dla dzieci – około 35 cm. Te drugie mogą mieć także ponadto specjalistyczne podcięcie, które ułatwią utrzymywanie higieny.

Zbiornik spłukujący jest wówczas przymocowany do ściany co najmniej kilkanaście centymetrów wyżej, aniżeli górna krawędź wymienionego urządzenia albo wiesza się go 160-180 cm nad powierzchnią podłogi.

Drugą opcję możemy napotkać w łazienkach starego typu. Jeżeli system spłukiwania albo miska wymagać będą wymiany, powieszony na dużej wysokości rezerwuar lub też oba sprzęty – zbiornik oraz sedes zastępuje się za pomocą jednego kompaktowego urządzenia, w którym rezerwuar wykonany jest z ceramiki oraz ustawiony na swego rodzaju półce z tyłu sedesu.