akcesoria do łazienki

Akcesoria do łazienki, które całkowicie odmienią wnętrze

W łazience spędza się średnio do dwóch godzin dziennie. Jej wystrój może mieć duży wpływ na samopoczucie. Warto zatem zadbać o odpowiednią aranżację tego pomieszczenia. Akcesoria do łazienki powinny być przede wszystkim spójne i praktyczne. W ładnie zaaranżowanym środowisku zdecydowanie przyjemniej wykonuje się makijaż czy różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. Ergonomicznie urządzona łazienka zachęca do brania dłuższych kąpieli i wieczornego relaksowania się.   

Niezbędne tkaniny w łazience – ręczniki, dywany, zasłony prysznicowe

Jednym z najbardziej potrzebnych przedmiotów w każdej łazience jest ręcznik. Powinien charakteryzować się wysoką chłonnością. Łazienka ze względu na dużą wilgotność jest siedliskiem bakterii. Z tego względu ręcznik powinien mieć właściwości bakteriobójcze. Ponadto, dobry ręcznik to taki, który jest sprężysty i wytrzymały. Dzięki tym cechom będzie wyglądał dobrze nawet po dłuższym czasie użytkowania. Istotne są również jego walory estetyczne. Ręcznik za sprawą wykonanych na nim tłoczeń i haftów może mieć funkcję ozdobną. Innym istotnym elementem łazienkowym jest dywan. Sprawia, że pomieszczenie wygląda na przytulniejsze. Dodatkowo izoluje gołe stopy od zimnych płytek. Zwiększa również bezpieczeństwo domowników, gdyż na śliskich płytkach zdecydowanie łatwiej się poślizgnąć. Wybierając tekstylne akcesoria do łazienki należy pamiętać, że będą często prane. Najlepiej zdecydować się na dywan z krótkim włosiem, który szybko wyschnie. Innym, kluczowym elementem dla wszystkich miłośników brania prysznicu, jest zasłona prysznicowa. Dzięki niej można uchronić podłogę przed zachlapaniem. Powinna być wykonana ze śliskiego, nieprzemakalnego materiału.   

Praktyczne pojemniki

Aby zachować na umywalce porządek warto zainwestować w akcesoria do łazienki. Do najpopularniejszych należą:

akcesoria do łazienki

– mydelniczka

– dozownik na mydło w płynie

– kubki łazienkowe na szczoteczkę i pastę

– organizery.

Dobrze, gdy wszystkie te elementy pochodzą z jednej serii. Gładkie pojemniki w stonowanym kolorze idealnie sprawdzą się zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych łazienek.

Wśród akcesoriów do łazienki znaleźć można też kosze na śmieci oraz na bieliznę. Te pierwsze powinny być niewielkich rozmiarów. Wybierać można spośród koszy wykonanych z metalu oraz tworzywa sztucznego. Powinny mieć wieko, które z łatwością się uchyla i zamyka. Dzięki temu można pozbywać się odpadów bez konieczności dotykania pojemnika. Kosz na pranie natomiast powinien być nie tylko praktyczny, ale też dopasowany stylistycznie do wystroju łazienki. Dlatego też dostępnych jest wiele wariantów. Kosze wykonywane są z drewna, płótna a także plastiku.

Przydatne w łazience mogą okazać się też pojemniki na chusteczki. Warto je mieć w zasięgu ręki chociażby wtedy, gdy wykonuje się demakijaż.