Parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania płytek podłogowych

Odpowiednio dobrane płytki podłogowe lub terakota są wyzwaniem dla każdego, kto urządza mieszkanie lub dom. Ogromny wybór rozmaitych wzorów, wielkości i kształtów płytek podłogowych sprawia, że wybór jest naprawdę trudny. Inne płytko podłogowe wybieramy do kuchni, inne zaś do łazienki. Szukając tych idealnych, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Ścieralność płytek podłogowych

Choć większość z nas od razu zwraca uwagę na wzór, to jednak wybierając płytki podłogowe lub terakotę w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o ich parametrach technicznych. Choć wzór i rodzaj materiału, z jakiego są wykonane, także są ważne, to jednak za ich jakość będą odpowiadać pewne parametry typowo techniczne.

Wybierając odpowiednie płytki do kuchni, powinniśmy brać pod uwagę fakt, że kuchnia to takie miejsce, gdzie w którym spędzamy nawet kilka godzin dziennie. Jeżeli pomieszczenie to dodatkowo jest połączone z jadalnią, to tak naprawdę czas ten może się zdecydowanie wydłużyć. Dlatego też to, z jaką częstotliwością przebywamy w kuchni, ma ogromny wpływ na żywotność podłogi. Wybierając więc płytki podłogowe, powinniśmy szukać takich, które charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie.

Płytki podłogowe klasyfikuje się według 5 klas ścieralności. Do kuchni najlepiej wybierać te, które należą do klasy 3 (kategoria ta uwzględnia chodzenie nawet w twardym obuwiu). Doskonale sprawdzą się także płytki klasy 4, które to przeznaczone są do pomieszczeń o zwiększonym ruchu (bardzo dobrze sprawdzą się także np. na korytarzu).

Podobnymi parametrami możemy kierować się podczas wyboru terakoty. Terakota to rodzaj płytek, które nie posiadają zewnętrznej, szkliwionej warstwy, przez co też są one matowe. Terakota doskonale nadaje się zarówno do pomieszczeń zewnętrznych, jak i wewnętrznych w domu czy mieszkaniu.

Sprawdź stronę – https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-podlogowe

Comments are closed.