przytulna mała łazienka

Jak urządzić przytulną łazienkę?

Odpowiednio urządzona łazienka nie tylko jest praktyczna i funkcjonalna, ale powinna również umożliwiać zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Dlatego tak ogromne znaczenie ma właściwy wybór płytek. Coraz większą popularnością cieszą się płytki drewnopodobne – www.ekspercilazienek.pl/plytki-drewnopodobne. Jakie są ich zalety?

Płytki drewnopodobne- plusy

Podstawową zaletą tych płytek jest ich wygląd. Doskonale imitują wygląd drewna, a nawet jego fakturę. W łazience ze względu na panującą wilgoć nie możemy położyć zwykłych paneli, ale takie płytki dobrze sprawdzą się jako zamiennik. Nadadzą pomieszczeniu przytulności i ciepła. Możemy położyć je nawet pod prysznicem, ponieważ są antypoślizgowe. Jest to praktyczne rozwiązanie ze względu na łatwość w czyszczeniu. O wiele łatwiej utrzymać je w czystości niż gładkie płytki. Są też uniwersalne jeśli chodzi o styl w którym chcemy urządzić łazienkę. Dzięki dostępności wielu odcieni i wzorów będą pasować zarówno do minimalistycznych skandynawskich wnętrz, jak i tych bogato zdobionych.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając płytki drewnopodobne musimy wziąć pod uwagę ich odporność na ścieranie. Najlepsze są płytki o symbolu III PEI do V PEI. Kolejny parametr istotny w łazienkach to antypoślizgowość, oznaczana na opakowaniu literą R. Wybierajmy płytki z możliwie najwyższą wartością. Poza tym płytki drewnopodobne mogą być produkowane na bazie terakoty lub gresu. Terakota jest tańszym rozwiązaniem, jednak do łazienki lepiej wybrać gres, który jest bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dostępny jest też na rynku gres szkliwiony, który nie tylko ma estetyczniejsze wykończenie, ale jest również bardziej odporny na wilgoć.

Płytki drewnopodobne pozwolą nam urządzić naszą łazienkę w niepowtarzalny sposób. Sami możemy wybrać wielkość płytek i sposób ich ułożenia, a nawet zdecydować się na połączenie ich ze zwykłymi płytkami. Efekt na pewno będzie ciekawy.