Bateria z mieszaczem podtynkowym

Firmy stosują dwa systemy sprzedaży baterii podtynkowych:

  • pierwszy – z korpusem podtynkowym zintegrowanym z elementem zewnętrznym natynkowym – stosowany w niszowych firmach. Podłącza się go na zasilaniu do ciepłej i zimnej wody. Bywają modele prysznicowe, umywalkowe, wannowe, które podłącza się do mieszacza podtynkowego na wodę zmieszaną, lub regulatorem temperatury.
  • drugi – element zewnętrzny natynkowy kompletowany z elementem podtynkowym. Elementy podtynkowe danego producenta są uniwersalne i pasują do wielu modeli natynkowych baterii. Sam korpus danej baterii pasuje do wielu modeli baterii natryskowych, z pojedynczym lub podwójnym włącznikiem poboru wody. Podłącza się go do zasilania ciepłej i zimnej wody. Występuje też bateria termostatyczna z zaworem odcinająco-przełączającym dzięki, której można określić dokładnie temperaturę wody przekręcając dany uchwyt. Bateria termostatyczna ma zabezpieczenie przed wypływem bardzo gorącej wody.

Systemy instalacji baterii

Element podtynkowy, który przystosowany jest do montażu różnych typów mieszaczy podtynkowych, baterii standardowych i z termostatem, a zarazem baterii prysznicowych, wannowych. Element ten pasuje do wszystkich systemów instalacyjnych.

Część zewnętrzna baterii gdzie jest odpowiedni odpływ liniowy https://www.reahurt.pl/kategoria/zobacz/121,odplywy-liniowe ma wysokie walory estetyczne. Jej nowoczesny design elementu będzie dobrze prezentował się we wnętrzu każdej łazienki, Gwarantuje odporność na zarysowania i łatwość czyszczenia. Wystarczy po użyciu przetrzeć szmatką, by bateria znowu lśniła i była jak nowa.

Baterie z mieszaczem – optymalna specyfikacja

Baterie te są dla wymagających użytkowników, wykonane są z wysokiej jakości komponentów, tak jak mosiężne korpusy, ceramiczne głowice. Ma ona stały dostęp rewizyjny do mechanizmu baterii. Mechaniczny przełącznik funkcji pozwala na wygodny wybór wypływu wody.

A wysokiej jakości głowica ceramiczna pozwala na płynną kontrolę temperatury oraz natężenia strumienia wody. Można ją skomponować z deszczownicami i zestawami prysznicowymi. Element natynkowy baterii zachwyca eleganckim designem.

Posiada on wytrzymałą chromowaną powłokę.

Schemat montażu baterii podtynkowej z mieszaczem:

  • przygotowanie podłączenia podtynkowego baterii,
  • instalacja elementu podtynkowego,
  • zasilikowanie przerw między korpusem wewnętrznym baterii a glazurą,
  • regulacja długości elementów mocujących baterię,
  • uszczelnienie kołnierza wystającego nad glazurę,
  • instalacja mieszacza,
  • regulacja temperatury jeżeli jest to mieszacz z baterią termostatyczną,
  • montaż elementu natynkowego mieszacza.