Moja historia odnowienia łazienki tańszym kosztem

Kiedy przeprowadziłem się do mojego obecnego domu, byłem niesamowicie podekscytowany, ponieważ był to pierwszy dom, w którym posiadałem dwie pełne łazienki. Brak dzielenia prysznica z gośćmi! Byłem bardzo podekscytowany drugą łazienką, której tak prawie nie zauważyłem, bo była tak mała była. Po jakimś czasie zdecydowałem, że muszę coś zrobić, aby dostosować tą łazienkę, chociaż zwiększenie rozmiaru nie było tak naprawdę opcją.

betonopodobne płytki do łazienki

Pierwsze kroki

Oto, od czego zacząłem … bardzo mała, funkcjonalna, nijakia łazienka dla gości. Jednym z największych czynników w utrzymaniu niskich kosztów podczas remontu łazienek jest nieprzemieszczanie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Więc zatrzymałem zlew, toaletę i wannę dokładnie tam, gdzie były (nie, żebym miał dużo miejsca, aby je przenieść, tak czy inaczej). Postanowiłem też zachować oryginalną toaletę i wannę, co również pomogło w pokryciu kosztów.

Płytki betonopodobne, jako budżetowa alternatywa

Moim pierwszym krokiem było pomalowanie ścian. Kolejnym etapem był upgrade płytek podłogowych. Podłoga zyskała na uwadze, ponieważ wybrałem betonopodobny typ płytek, które zrobiły wspaniały efekt. Używanie takich płytek zamiast kamieni i samo ich instalowanie pomogło w budżecie. Następnie trochę zaszalałem i dodałem akcentowaną ścianę z wapienia z weneckim lustrem i kinkietami obok lustra (zastępując oryginalne oświetlenie górne). Lubię oświetlenie boczne zamiast oświetlenia górnego w łazience, ponieważ eliminuje cienie i ułatwia dostrzeżenie makijażu lub golenia.

Wykończona łazienka sprawia efekt o wiele bardziej wypolerowanej niż wcześniej, nawet jeśli wciąż jest mała! Niemniej jednak, wykazując ogrom pracy, designerskie zdolności oraz ograniczony budżet, udało mi się stworzyć kompozycję, która wywołała pozytywne emocje wśród moich najbliższych.

Comments are closed.