zasłona prysznicowa

Zasłona czy parawan – co wybrać w łazience?

Zarówno zasłony prysznicowe, jak i parawany do wanny cieszą się sporym uznaniem wśród wielu osób. Okazuje się, że każde z nich nieco inaczej się prezentuje i ma inne zalety. Warto przyjrzeć się każdemu rozwiązaniu, co pozwoli postawić na dobrą jakość i estetykę we wnętrzu. Co wybrać – zasłonę czy parawan? Czym cechują się te dwa rozwiązania? Gdzie dokonać zakupu?

Zasłona prysznicowa czy parawan do wanny

Zasłona pod prysznic jest materiałem, który zawieszamy na prowadnicy. Kotara tego typu jest tworzona z PVC, PEVA lub z winylu, jednak najbardziej popularne są tkaniny poliestrowe. Jakie zalety ma taka opcja? Przede wszystkim łatwo można zmienić dany wzór lub model zasłonki. Bez problemu znajdziemy wzorzyste kotary, które doskonale podkreślą charakter wnętrza. 

Parawany nawannowe z kolei są osłoną na wannę. Praktyczne parawany są zrobione ze szklanego panelu lub z innych materiałów. Najczęściej jest to szkło. Plusem parawanu jest niezwykła trwałość, dzięki czemu szyba do wanny posłuży nam przez długi czas. Wanna z parawanem jest droższą niż z zasłonką, co ma związek z funkcjonalnością i dobrą jakością. Odpowiednie zamocowanie zapewni doskonałą szczelność i suchość w łazience. Kabina nawannowa jest montowana na stałe i zmieniana jedynie w razie uszkodzenia. 

zasłona prysznicowa

Gdzie szukać rozwiązań?

Odpowiadając na pytanie, zasłona prysznicowa czy parawan do wanny, warto zastanowić się, gdzie znajdziemy najciekawsze opcje. Na uwagę zasługują internetowe sklepy, jakie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Bez problemu znajdziemy tutaj parawany i zasłony, jakie dopasujemy do swoich potrzeb. Nowoczesne modele, wzory i kolory przyciągają uwagę i podkreślają estetykę w każdej łazience. Zakupy online są o tyle ciekawe, że dają sporo możliwości, przy czym oszczędzają nasz czas i pieniądze. 

Zasłony i parawany nawannowe mają wiele zalet. Wybór zależy od kilku kwestii. Wiążą się one ze swoimi oczekiwaniami, możliwościami finansowymi, możliwościami we wnętrzu i dopasowaniu do aranżacji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.