zestaw prysznicowy

Z czego składa się system prysznicowy?

Często zdarza się, że dzień zaczyna się i kończy pod prysznicem. Wskakujemy pod prysznic rano, aby uzyskać ożywczy początek naszego dnia lub relaksujemy się pod prysznicem wieczorem, aby ukoić nasze zmęczone ciała i zmyć z siebie stresy dnia. Mamy do wyboru ogromną różnorodność pryszniców, głowic i systemów prysznicowych, w wielu wykończeniach, modelach, funkcjach.

Standardowe a termostatyczne systemy prysznicowe

Standardowy zestaw prysznicowy składa się z dwóch głównych elementów: ramienia prysznicowego i panelu sterującego z pokrętłem lub dźwignią. Na rynku dostępnych jest kilka opcji obejmujących główkę prysznicową, wylewkę wannową lub oba elementy. Podczas zakupów zestawu prysznicowego zauważysz różnicę w cenie i funkcji pomiędzy dwoma głównymi typami. Termostatyczne zestawy prysznicowe oferują Termostatyczny zestaw prysznicowy oferuje luksusowe doświadczenie kąpieli z optymalną temperaturą wody, przepływem wody i oszczędnością energii. Główne rozróżnienie polega na tym, że zawór termostatyczny wyczuwa i kontroluje rzeczywistą temperaturę wody, podczas gdy zawór ciśnieniowy wyczuwa i kontroluje jedynie stosunek ciepłej wody do zimnej. Zestawy termostatyczne mają dwa uchwyty: jeden do kontroli przepływu wody i jeden do regulacji temperatury wody. Po ustawieniu idealnej temperatury woda będzie miała preferowane ustawienie za każdym razem, gdy włączymy prysznic.

zestaw prysznicowy

Z czego składa się zestaw prysznicowy?

Prysznice ręczne podłączane są do źródła wody za pomocą węża, co pozwala na większy zakres ruchu dla kąpiącego się. Natryski do ciała to wyloty wody montowane bezpośrednio w ścianach, bez ramienia prysznicowego i węży. Ich ruch jest ograniczony do kierunkowych obrotów, dzięki czemu strumień wody może być skierowany w różnych kierunkach przy różnych poziomach ciśnienia, np. w przypadku strumienia masującego. Odpływ powinien być wystarczająco duży, aby skutecznie opróżnić wodę z podłogi prysznica bez tworzenia niebezpiecznych basenów. Będzie musiał być przymocowany do rury odpływowej. Zawór regulacyjny objętościowy stosowany jest z zaworami termostatycznymi. Jest to osobny uchwyt sterujący, który reguluje ciśnienie wody idącej do kranu. Dla każdego wyjścia wody powinien być jeden regulator dopływu i jeden odpływu.