UMYWALKA PODBLATOWA REA NEL BLACK

Umywalka wpuszczana w blat czy nablatowa?

Choć umywalka zaliczana jest do zdecydowanie najczęściej obecnego w łazience elementu wyposażenia, to jednak mimo wszystko odpowiednie jej wybranie jest dla wielu inwestorów ogromnym problemem. Najczęściej zastanawiają się oni nad tym, czy lepsza będzie umywalka wpuszczana w blat, czy też nablatowa. Czym się oba te rozwiązania charakteryzują?

Charakterystyka umywalki wpuszczanej w blat

Z jakiego powodu umywalki, które są wpuszczane w blat, są tak często wybierane? Przede wszystkim warto tu zauważyć, że jest rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż model nablatowy. Oznacza to, że jeśli ktoś ma mniejszy budżet, spokojnie może się na takie rozwiązanie zdecydować. Inną bardzo ważną zaletą jest to, że umywalki tego rodzaju ze sklepu Łazienka Rea są bardzo małe i zajmują niewiele miejsca. Z tego też powodu mogą być stosowane w mniejszych łazienkach. Co więcej, dzięki umieszczeniu pod nimi szafki istnieje możliwość schowania wszystkich przyłączy.
Czy takie umywalki posiadają jakieś wady? Jak się okazuje, pewne niedogodności istnieją. Zdecydowanie najważniejszym minusem jest to, że instalacja przyłączeniowa zajmuje sporą część szafki pod umywalką, co uniemożliwia jej wykorzystywanie.

Charakterystyka umywalki nablatowej

Drugim często spotykanym modelem umywalki jest wersja nablatowa. Czym się taki model cechuje? Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba, że wysoki rant umywalki zapobiega przed wydostawaniem się wody na blat. Dzięki temu może on być wykonany z nietypowych jak na łazienkę materiałów, czyli np. z drewna. Oczywiście ogromną zaletą takiego rozwiązania jest także bardzo ładny i estetyczny wygląd. Innego typu zaletą jest to, że taka umywalka pozwala utrzymać w łazience łatwiej czystość. Na koniec nie da się nie zauważyć, że takie rozwiązanie powoduje, że w szafce pod umywalką otrzymuje się o wiele więcej miejsca na akcesoria używane w łazience.
Czy taki model ma jakieś minusy? Nie da się ukryć, że jest to umywalka bardzo droga, a co więcej, zajmująca bardzo dużo przestrzeni w pomieszczeniu. Z tego też powodu zupełnie nie nadaje się do małych łazienek.