marmorin

Umywalka w łazience

Nikt nie wyobraża sobie łazienki bez umywalki. Co prawda, znajdować się tu będzie wanna i/lub prysznic. Ale umywalka przyda się także na pewno. Nawet jeżeli ma się do czynienia z małą powierzchnią. W obecnych czasach znaleźć można umywalki małe i duże. Takie, które na pewno spełniać będą oczekiwania użytkowników. O czym jednak trzeba pamiętać, decydując się na wybór takiej umywalki? Oto kilka istotnych wskazówek.

Rodzaje umywalek

Przeglądając ofertę firmy marmorin (dostępnej na ekspercilazienek.pl)szybko można przekonać się, że do wyboru są różnego rodzaju umywalki. Podzielić je można m.in. na materiał wykonania, jak również ze względu na kształt. Jeżeli chodzi o ten drugi aspekt, to dostępne są umywalki owalne oraz prostokątne. Chociaż nie można zapomnieć o specjalnych misach, jakie na ogół wystają poza blat. Rzadko, ale i tak warto o nich wspomnieć, dostępne są umywalki trójkątne. Które są najpopularniejsze? Palmę pierwszeństwa należy oddać umywalkom owalnym, jakie pasują do łazienek tradycyjnych i nowoczesnych, jak również prostokątnym (łazienki nowoczesne).

Montaż umywalki

marmorin

Nie można jednak zapomnieć o tym, że bardzo ważny jest sposób montażu danej umywalki. Trzeba koniecznie (jeszcze przed zakupem) zapoznać się z tematem tego, na jaki sposób montażu mogą pozwolić sobie dane osoby. Sprawa jest zdecydowanie łatwiejsza, jeżeli ma się łazienkę, która dosłownie powstaje dopiero od podstaw. Gorzej, jeżeli łazienka jest na etapie kompleksowego remontu. W sklepach dostępne są umywalki, które montowane są bezpośrednio do ściany. Nie brakuje również umywalek, które „montowane” są bezpośrednio w szafkach meblowych. No i wcześniej wspomniane misy, jakie dosłownie kładzie się na blatach szafki lub na specjalnie wykonanych blatach- tak, aby całość była w stanie utrzymać ciężar całej umywalki.