tabletki do zmywarki

Tabletki do zmywarki- które wybrać?

Zmywarka to niezwykle praktyczne urządzenie, które nie tylko oszczędza czas, ale również energię i wodę. Za skuteczność jej działania odpowiadają nie tylko poszczególne programy, ale również dobór środków czyszczących. Wśród nich największą popularnością cieszą się tabletki do zmywarki, które dostępne są zarówno w formie kapsułek o stałej konsystencji, jak i żelowej oraz kostek owiniętych folią. Jakie parametry detergentów warto wziąć pod uwagę, planując ich zakup?

Tabletki do zmywarki jednofunkcyjne

tabletki do zmywarki

W asortymencie tabletek do zmywarek dostępne są między innymi tanie środki jednofunkcyjne przeznaczone do mycia. Aby zapewnić jednak naczyniom czystość i blask, niezbędny jest dodatkowy zakup soli oraz preparatów nabłyszczających.

Tabletki do zmywarki wielofunkcyjne

Alternatywą dla środków jednofunkcyjnych są tabletki do zmywarki wielofunkcyjne z sklep.clovin.com.pl, w tym:

  • 3w1 – tabletki o szerokim spectrum działania. Myją i nabłyszczają naczynia oraz zmiękczają wodę. W ten sposób nie pozostawiają na naczyniach osadu,
  • 4w1- tabletki, które wykazują aż cztery właściwości: myją, nabłyszczają, zmiękczają wodę, a dodatkowo zabezpieczają zmywarkę przed osadzaniem kamienia,
  • 5w1 – tabletki wykazują takie samo działanie jak kapsułki 4w1, ale ponadto zapewniają ochronę szkła. W związku z tym świetnie nadają się do mycia szklanek i kieliszków, gwarantując ich połysk i brak smug.

Decydując się na wielofunkcyjne tabletki do zmywarki, można zrezygnować z pozostałych detergentów do mycia naczyń, oszczędzając tym samym pieniądze.