Nowy trend w urządzaniu wnętrz

Co kilka lat pojawiają się jakieś nowe gorące trendy w urządzaniu wnętrz. Warto na nie wszystkie patrzeć z prawdziwą uwagą, szczególnie jeżeli szuka się inspiracji do własnego domu czy mieszkania. Obecnie gorąca nowość to płytki hiszpańskie, za pomocą których można nie tylko wykończyć łazienkę, ale też ścianę w kuchni czy podłogę w korytarzu.

Coś nowego, czyli płytki hiszpańskie

Małymi krokami odchodzimy od minimalistycznie urządzonych wnętrz. Chociaż moda na prosty styl skandynawski wciąż jest naprawdę silna, sporo osób wybiera też coś bardziej rzucającego się w oczy, coś odrobinę bardziej charakternego i jedynego w swoim rodzaju. Szukając inspiracji, często zwracamy uwagę na pięknie urządzone wnętrza w stylu śródziemnomorskim. To właśnie tam uwagę przyciągają kolorowe płytki. Oczywiście nie wszystkie płytki hiszpańskie są pełne wzorów i dynamicznych ożywionych barw. Niektóre z nich to również bardzo proste i minimalistyczne płytki utrzymane w jasnej kolorystyce. Jedno jest jednak pewne – Hiszpanie nie boją się kolorów. Może zatem i my powinniśmy częściej korzystać z takich bardziej odważnych rozwiązań? Dzięki temu dom czy mieszkanie prezentuje się po prostu odrobinę bardziej oryginalnie i nie jest klonem kolejnych mieszkań w stylu skandynawskim.

Oryginalne płytki hiszpańskie

Oryginalne płytki hiszpańskie fantastycznie prezentują się w co najmniej kilku opcjach. Można zdecydować się wyłożyć za ich pomocą na przykład podłogę w korytarzu lub łazience, a także podłogę w części kuchennej w otwartym salonie z kuchnią. Tego typu płytki fantastycznie łączą się bowiem wizualnie z podłogą drewnianą, która może być położona w dalszej części pomieszczenia. Płytki hiszpańskie szkliwione to również świetny wybór, jeżeli chodzi o sposób wykończenia ściany w kuchni. Tego typu płytki bardzo ładnie komponują się z meblami kuchennymi z drewna czy płyty MDF na wysoki połysk.

Comments are closed.