Kolorowe kafelki w domu

kolorowe kafelki w Twoim domu

Dom to miejsce, w którym odpoczywamy i zbieramy siły na mierzenie się z codziennością. Powinien być wygodny, przytulny i nie zaszkodzi, gdy jest w nim nieco koloru. Dobrze dobrane do naszych upodobań barwy poprawiają nastrój i dodają energii.

Płytkowy patchwork

Na rynku dostępne są płytki w wielu wariantach kolorystycznych. Możemy wybierać wśród imitacji kamienia i drewna lub czystych, pojedynczych barw i patchworkowych wzorków. Te ostatnie są bardzo popularne i warto zawiesić na nich oko, jeśli lubimy takie klimaty. Wzorzyste kafelki mogą mieć jeden, powtarzający się motyw lub mieszankę wielobarwnych kwadracików. Przepiękne, klasyczne wzory znajdziemy na płytkach cementowych, na przykład marokańskich. Są bardzo trwałe, ale ich cena jest wysoka. Kafle różnią się także rozmiarami – do wyboru, do koloru! Możemy położyć je na podłodze, wtedy ściany i pozostałe elementy wyposażenia pozostawmy w bardziej stonowanej kolorystyce. Możemy też mozaikowe płytki umieścić nad kuchennym blatem – to bardzo popularne rozwiązanie. Wybierajmy płytki o gładkiej powierzchni, żeby łatwo się myły. Kolorowe kafelki podłogowe sprawdzą się też w łazience.

Soczyste barwy

Jeśli patchwork to dla nas zbyt wiele, a jednak marzy nam się kolorowy dom, zdecydujmy się na jednolite, barwne płytki. Tutaj też możemy wybierać wśród pastelowych lub mocnych, nasyconych barw. Butelkowa zieleń w kuchni? Czemu nie! Ciekawie wyglądają niewielkie, kwadratowe kafelki, możemy poeksperymentować z ułożeniem ich w kilku kolorowych pasach. Ostatnio modne są także prostokątne kafelki o ściętych skośnie krawędziach, imitujące te z pieców kaflowych. Dla miłośników bardziej nowoczesnych form producenci przygotowali duże, płaskie kafle w odważnych kolorach. Zanim coś kupimy, poświęćmy czas, by znaleźć płytki, które będą nas cieszyć przez lata. Na szczęście to, co jest dostępne w sklepach (także tych internetowych) na pewno pozwoli nam wybrać kafelki będące w naszym guście.

Comments are closed.