umywalki z szafką

Jakie umywalki z szafką sprawdzają się w małej łazience?

Szafka podumywalkowa nablatowa to szczególnie przydatny mebel, jeśli chodzi o przechowywanie w łazience. Umywalki nablatowe w kształcie misy stały się w ostatnich latach bardzo popularne ze względu na ich prosty, ale efektowny design. Jednak nic nie jest w stanie zniekształcić nawet najpiękniejszego przedmiotu, jakim są nałożone na niego produkty do makijażu i czyszczenia! W końcu łazienka to często małe wnętrze i warto zagospodarować każdy zakamarek i zapewnić odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Jaka umywalkę z szafką nablatowa sprawdzi się w małej łazience?

Umywalki z szafką – co musisz wiedzieć?

Właściwy dobór szafek i umywalek to jednak nie tylko kwestia techniczna. Oczywiście ważna jest też estetyka. Oczywiście te dwa elementy muszą najpierw pasować stylem i kolorem. Co więcej, zainstalowana bateria musi być zawsze brana pod uwagę w tej układance. Aby wybrać idealną szafkę pod umywalkową, warto zwrócić również uwagę na jej praktyczność i wykonanie. Oczywiście największą popularnością cieszą się w tym przypadku klasyczne rozwiązania z dwiema szufladami lub jedną szufladą i podwójnymi drzwiami. Istnieje jednak wiele innych produktów o innych właściwościach. Warto wybrać również te szafki, które są fabrycznie przystosowane do prowadzenia syfonów – mają gotowe wycięcia i odpowiedni kształt do tylnej ściany szuflady czy półki.

umywalki z szafką

Umywalki z szafką wiszące

Zestaw umywalkowy z dopasowanymi szafkami nie tylko tworzy spójny wygląd, ale dzięki technicznemu dopasowaniu komponentów jest również łatwy w montażu. Umywalka wisząca montowana jest do ściany, a połączenie uszczelnione silikonem. Również w przypadku zestawów – zarówno ceramika, jak i szafki mocowane są do ściany. Wiszące umywalki z szafkami ułatwiają utrzymanie czystości pod meblami, a wiszące na ścianie mogą dodać wnętrzu światła. W przypadku dużych szafek pod umywalkowych zalecane są nóżki zapewniające dodatkową stabilność.