plytki-patchwork

Jakie płytki wybrać do łazienki?

Odpowiedni wystrój łazienki, w szczególności wybór materiałów wykończeniowych to istotna kwestia, związana z ogólnym charakterem wnętrza. Należy mieć na uwadze, iż w łazience gromadzi się spora ilość wilgoci, jak również wody, dlatego niezbędne jest, aby materiały były odporne na jej działanie. Dlatego jednym z popularniejszych rozwiązań są płytki, które układa się zarówno na ścianach, jak również podłodze. Pozwala to na stworzenie eleganckiej, ale również trwałej przestrzeni.

Nowoczesne i eleganckie płytki

Obok samej kwestii, która związana jest z odpornością płytek na szkodliwe działanie wody, istotna jest także ich estetyka. Dlatego płytki patchwork dostępne są w wielu designach. Oparte na nowoczesnych trendach, pozwalają na stworzenie oryginalnej przestrzeni. Doskonale sprawdzą się jako kompletne wykończenie poszczególnych płaszczyzn, ale również jako materiał dekoracyjny. Ich zastosowanie nie sprowadza się jednak wyłącznie do łazienki. Płytki patchwork znajdziesz na: https://home100.pl/plytki-patchwork

plytki-patchwork

Płytki – gdzie warto wykorzystać

Pomieszczeniem, z którym nieodzownie kojarzą się płytki, jest także kuchnia. Tutaj również powstaje sporo wilgoci, jak też na posadzce może pojawić się woda. Dlatego płytki stanowią doskonały materiał wykończeniowy. Dodatkowo, istotną przestrzenią jest ściana pomiędzy blatem kuchennym a szafkami wiszącymi, które są charakterystyczne dla pełnej zabudowy meblowej w kuchni. Wszystko dlatego, że ściana, w szczególności fragment, który znajduje się w pobliżu płyty grzewczej, narażony jest na zabrudzenia, jak też sporą ilość wilgoci, czy pary wodnej. Dlatego płytki stanowią naturalne uzupełnienie tego miejsca. To przekłada się na łatwość w utrzymaniu czystości, a jednocześnie umożliwia stworzenie oryginalnego wnętrza. Płytki warto wybierać pod kątem kolorystyki blatu kuchennego, jak też ogólnego designu mebli.