Jakie płytki dekoracyjne do łazienki wybrać w 2023

Jakie płytki dekoracyjne do łazienki wybrać w 2023?

Łazienka jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, dlatego warto poświęcić trochę czasu na jej urządzenie. Płytki dekoracyjne do łazienki to doskonały sposób, by nadać charakteru wnętrzu. Jakie motywy będą królować w 2023?

Jakie płytki dekoracyjne do łazienki będą w trendach?

Płytki dekoracyjne do łazienki z oferty ekspercilazienek.pl nadają klimatu, mogą stanowić temat przewodni lub być tylko uzupełnieniem jednokolorowej aranżacji. W roku 2023 największym trendem będą motywy kwiatowe. Taka aranżacja sprawdzi się dla tych, którzy uwielbiają naturalne kolory. Kwiaty mogą być bardzo duże lub drobne. Dekory można położyć w dużych skupiskach lub tylko punktowo. Płytki dekoracyjne mogą przybierać różne kolory i formy. Mogą być zupełnie płaskie polerowane lub posiadać zewnętrzną strukturę uwypuklającą kwiat. Jest to gorący trend na rok 2023.

płytki dekoracyjne do łazienki

Style płytek do łazienki

Łazienka w stylu black&white to kolejne odkrycie projektantów. Czarne dekory świetnie wyglądają w śnieżnobiałej łazience. Doskonale wyglądają pod prysznicem oraz przy umywalce. Stonowane kolory można wzbogacić ciekawą formą i strukturą płytek. Czarno-białe kolekcje pozwalają stworzyć niezwykle eleganckie i nowoczesne wnętrze.

Kolejnym stylem, jaki będzie modny to nawiązania do widoku miasta. Płytki dekoracyjne do łazienki mogą kojarzyć się z tętniącym życiem. Kolory płytki powinny być intensywne i dodające energii. Najlepiej, jeśli płytki będą strukturalne, by podkreślić widoki wieżowców, kamienic i ulic. Jest to gorący trend, który zostanie jeszcze przez wiele lat.

Dzięki bazowym płytkom w stonowanych jasnych kolorach można stworzyć ciekawą aranżację używając płytek dekoracyjnych do łazienki. Wzory mogą być regularne, lecz wykorzystanie mozaiki to także dobry pomysł. Warto także połączyć trendy i stworzyć na przykład łazienkę black&white w stylu kwiatowym. Takie kompozycje to świetny pomysł na łazienkę.