Jaki dozownik do mydła wybrać

Jaki dozownik do mydła wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o odpowiedniej higienie rąk. Dozowniki do mydła są chętnie wybieranym rozwiązaniem, nie tylko w naszych domach, ale również w budynkach użyteczności publicznej. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych mydelniczek, gdyż ich użytkowanie wydaje się bardziej higieniczne, a przy okazji często stanowią niebanalną dekorację łazienki. Jakie są rodzaje dozowników do mydła i czym kierować się przy ich wyborze?

Rodzaje dozowników do mydła

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów dozowników do mydła, w zależności od ich przyszłego przeznaczenia, rodzaju aplikowania mydła, sposobu montażu itp. Wśród całej gamy dostępnych dozowników o przeróżnych kształtach i kolorach, warto szczególnie zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Pod tym względem możemy wyróżnić kilka typów dozowników, np.:

  • dozownik do mydła bezdotykowy
  • dozowniki do mydła ręczne lub automatyczne
  • łokciowe dozowniki do mydła

Ostatni typ dozownika jest szczególnie polecany w budynkach użyteczności publicznej, np. w szpitalach, głównie ze względu na wysoką higienę użytkowania, jak również łatwość w obsłudze. Popularne są także automatyczne dozowniki do mydła, w których dawka mydła jest podawana automatycznie, co jest dużo oszczędniejszym rozwiązaniem. Wybierając dozownik do mydła do naszego domu, często kierujemy się głównie walorami estetycznymi, jednak warto zwrócić uwagę również na wysokość dozownika (nie może być zbyt niski) oraz przyszłe miejsce montażu, odpowiednią pojemność itp. 

dozownik do mydła w płynie

Zalety dozowników do mydła

Szerokie zastosowanie dozowników do mydła wynika z tego, że posiadają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Oprócz tego, że nierzadko cieszą nasze oko i przykuwają uwagę, to są przy okazji bardzo praktycznym i higienicznym rozwiązaniem. Dodatkowo sprzyjają oszczędzaniu, gdyż uzupełnienie dozownika jest sporo tańsze, niż zakup tradycyjnego mydełka w kostce.