Dlaczego warto postawić na płytki patchwork?

Liczba zwolenników ceramicznych płytek patchworkowych wzrasta wraz z każdym rokiem. Polacy znani raczej z dekoracyjnej rozwagi coraz częściej decydują się odważne, żywe kolory w swoich domach.

Podłogowe i naścienne płytki wzbogacone wymyślnymi ornamentami to nie tylko gwarancja nowoczesności, ale także powiew świeżości. Przekonaj się, że płytki patchwork kryją w sobie jeszcze więcej zalet…

Po pierwsze: uniwersalność

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że płytki te zdają egzamin wyłącznie w małych i wąskich pomieszczeniach, takich jak: łazienka, czy przedpokój. Jeśli rozwaga znów wzięła górę, porzuć wszelkie wątpliwości! Patchwork na podłodze w salonie i sypialni również wygląda zjawiskowo! Bogata gama kolorów wprawia w pozytywny nastrój, dlaczego więc nie położyć płytek w dużym pokoju?

Po drugie: i w pionie, i w poziomie

Płytki w stylu patchwork (pełna oferta tutaj: https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork) mogą zdobić nie tylko podłogę, ale również ścianę. To zdecydowanie ich wielka zaleta. Jeśli cztery ściany w łazience przyozdobione kolorowymi kwadratami to dla ciebie za wiele, są dwa rozwiązania. Przytwierdzenie płytek tylko do jednej ściany lub zastosowanie bardziej wyważonych kolorów: bieli, czerni, szarości, czy beżu. I to właśnie następna korzyść płynąca wraz z zakupem płytek patchwork.

Po trzecie: paleta barw

Jeśli jesteś fanem minimalizmu, ale nie możesz oprzeć się wrażeniu, że płytki patchwork są dla Ciebie, wybierz kwadraty z ceramiki, na których przeważają stonowane barwy. Czarno biały patchwork idealnie pasuje do stylu loft oraz nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Comments are closed.