Czym się kierować przy wyborze baterii prysznicowych?

Do komfortowych kąpieli nie wystarczy niestety zakup samej, nawet najbardziej nowoczesnej i atrakcyjnej kabiny prysznicowej. Niezwykle ważny jest także wybór odpowiedniej baterii prysznicowej. Tylko jak dokonać tego najskuteczniej, mając obecnie na rynku tak duży wybór tego rodzaju produktów?

Rodzaje baterii prysznicowych

Warto zdawać sobie sprawę z tego (co czasem nieco może ostatecznie ułatwić wybór), że wszystkie dostępne na rynku baterie prysznicowa można podzielić na następujące kategorie:

  • baterie naścienne (natynkowe), które montowane są bezpośrednio do doprowadzonych do łazienki rur,
  • baterie podtynkowe nie wymagające umieszczania baterii bezpośrednio na instalacji wodnej,
  • baterie jednopunktowe montowane do ściany na stałe.

Dobra bateria prysznicowa – jak taką znaleźć?

Poszukując dobrej, wytrzymałej, estetycznej i wygodnej w użytkowaniu baterii prysznicowej należy pamiętać o kilku, niezwykle istotnych szczegółach, na które bezwzględnie należy zwrócić uwagę. Pierwszym elementem jakim należy kierować się przy wyborze jest głowica (która może być ceramiczna, suwakowa bądź termostatyczna). Nad funkcjami tego elementu należy się szczególnie zastanowić, bowiem od to właśnie głowica odpowiada za jakość i szczególność, jaką będzie się charakteryzowała bateria prysznicowa. Ważna jest także waga prysznicowej baterii. W tym przypadku panuje zasada – im większa masa, tym lepsza i bardziej użyteczna bateria – znajdziesz na www.ekspercilazienek.pl. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że im są one cięższe, tym ścianki są grubsze, a co za tym idzie wytrzymalsze i szczelniejsze. Wiele osób zwraca również uwagę na to, czy dana bateria jest wyposażona w termostat czy też nie (jego obecność charakteryzuje przede wszystkim te najnowocześniejsze modele). Dzięki jego obecności można utrzymać stałą temperaturę wody, co bez wątpienia w wielu przypadkach jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem.