Cegiełki na ścianę – najważniejsze informacje

kafelki to coraz bardziej popularna forma cegiełek

Obecnie każdy z nas poszukuje różnego rodzaju ciekawych rozwiązań tak, aby tylko nie dopuścić do naszego wnętrza rutyny i monotonni. W związku z tym coraz częściej nasz wzrok pada na unikalne płytki imitujące cegiełki na ścianę. Czym one tak charakterystycznym się wyróżniają?

Cegiełka a style aranżacji wnętrz

Ceglaną ścianę można spotkać dzisiaj w naprawdę wielu wnętrzach począwszy od restauracji, barów, a skończywszy na hotelach i mieszkaniach prywatnych. Cegła bowiem prezentuje się naprawdę ciekawie, szczególnie zaś w unikalnym połączeniu z mocną barwą albo przeciwnie – jasnymi pastelami.

Wszystko bowiem zależy od tego, w jakim stylu aranżowane są akie cegiełki na ścianę. Jeśli jest to styl industrialny, to najlepiej sprawdzi się tu ceglasta czerwień z przygaszonym brązem, beżem czy czernią. Z kolei jednak płytki w formie cegiełek mogą znaleźć zastosowanie w stylu rustykalnym. Wówczas zaś raczej będą one utrzymane w bieli.

Cegiełki na ścianę – dodatkowe zalety

Oczywiście jednak to nie wszystkie zalety – cegiełki mają znacznie więcej nam do zaoferowania niż zwykłe rozwiązania dekoracyjne. Warto bowiem napomknąć o tym, że nie są to zwyczajne cegły przecież, tylko no właśnie – płytki.

Dlatego też taką ścianę bardzo łatwo jest umyć. Znajduje to szerokie zastosowanie we wszystkich punktach gastronomicznych, ale nie tylko, bowiem także ucieszą się na pewno wszyscy mieszkańcy domów, w których przedpokoje i kuchnie są dość często odwiedzanymi tłumnie miejscami.

Warto jeszcze zaznaczyć, że takie cegiełki na ścianę cechuje także to, że są one wytrzymałe – tym samym poniekąd nieco wzmacniają ścianę.

Comments are closed.